Przewodnik ŻeglarskiPrzewodniki Zbigniewa Klimczaka
Opisy akwenów, porady szkoleniowe i subiektywne przemyślenia dla żeglarzy.
Zbigniew Klimczak

Witaj na stronie przewodnikzeglarski.pl.

Niestety nie masz zainstalowanego odtwarzacza Flash 8.
Kliknij tutaj aby pobrać wtyczkę Flash.

PRAKTYKA BAŁTYCKA NA MAŁYM JACHCIE

NARESZCIE DO NABYCIA
Kapitan Jerzy Kuliński informuje na swojej stronie internetowej: W ambitniejszych sklepach żeglarskich (tzn. takich, które sprzedają coś do czytania) pojawiło się właśnie drugie wydanie mojej "Praktyki bałtyckiej na małym jachcie (po latach)" w opracowaniu Zbigniewa Klimczaka (oby żył wiecznie!). Jest to "uwspół-cześniona" wersja poradnika dla morskich debiutantów, którzy na swych wspaniałych okrętach samo-dzielnie odważą się porzucić jeziora.

Praktyka bałtycka na małym jachcie
Praktyka bałtycka na małym jachcie
Objętość 476 stron
Wydawca NOWATOR –Kartuzy

Ze swojej strony dodam, że książka jest bardzo dobrze wydana edytorsko a jej zawartość merytoryczna była już raz testowana z powodzeniem na pierwszym wydaniu.

KUP KSIĄŻKĘ

autor opracowania II wydania
Zbigniew Klimczak

 

RECENZJA KSIĄŻKI

Znany żeglarz, skipper jachtu „Donald”, spec od napędów jachtu tak pisze o książce:

"Praktyka bałtycka na małym jachcie - po latach" jest tym, czego potrzebujesz, aby w bezpieczny sposób wypłynąć z jeziora na zalew, a z zalewu na morze. Jeżeli nie znajdziesz w niej rady, którą szukałeś, to możesz z całą pewnością założyć, że jest Ci ona niepotrzebna.

Autor poradnika zawarł w niej wydestylowaną esencję praktyki morskiej o mocy 95% - więc nie licz, że pokonasz ją jednym haustem. Czytając ją wielokrotnie miałem wrażenie, że pisana była kastetem, a nie piórem. Ma tę cechę, że możesz ją zacząć od środka, końca lub wczesnego początku. I tak nie ma to znaczenia, bo będziesz do niej wracał wielokrotnie, tak, że w końcu mimowolnie nauczysz się jej na pamięć – po to jest po prostu najlepsza praktyka morska na małym jachcie bałtyckim. Najlepiej Twoim własnym. Odkrywaj na nim Amerykę – ale nie wynajduj koła, głowiąc się nad zagadnieniami wyposażenia i adaptacji jachtu do morskiej żeglugi. Autor to już przećwiczył, a teraz ta uporządkowana wiedza jest dedykowana Tobie.

Z książki dowiesz się rzeczy dużych – na przykład, jaka wielkość łódki morskiej będzie optymalna dla Ciebie, ale również mniejszych, ale bardzo przydatnych – na przykład, dlaczego nie powinieneś się zbytnio przywiązywać do myśli o działających zbiornikach wody pitnej. Jeśli nie masz jeszcze 2 egzemplarzy (jeden w domu, jeden w jaskółce nawigacyjnej na łódce) to czym prędzej napraw ten błąd – zanim inni osuszą nakład do cna.

Tadeusz Lis

Przyjaciele
Farby jachtowe
Jerzy Kuliński
NauticonMarina Wdzydzemarynistyka.orgMagolaPiękne Kaszuby
Przyjaciele
ORKAN Mielece-kaszubysternicyKursy żeglarskieSailBook
Przyjaciele
Tawerna SkipperówŚwiat żeglarstwaczarter mazuryDołącz
Przyjaciele

© 2010 - 2017 przewodnikzeglarski.pl - wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowania i rozpowszechniania danych dostępnych w Serwisie dozwolone z powołaniem się na źródło.
webdesign : emoweb