Przewodnik ŻeglarskiPrzewodniki Zbigniewa Klimczaka
Opisy akwenów, porady szkoleniowe i subiektywne przemyślenia dla żeglarzy.
Zbigniew Klimczak

Witaj na stronie przewodnikzeglarski.pl.

Niestety nie masz zainstalowanego odtwarzacza Flash 8.
Kliknij tutaj aby pobrać wtyczkę Flash.

Książki:

Szuwarowy KukSzuwarowy Kuk

Szuwarowy kuk, jak sam tytuł wskazuje, zajmuje się ważną funkcją życiową dla żeglarzy, jaką jest jedzenie – smaczne jedzenie i omawia głównie rejsy śródlądowe. Jednak, wobec migracji wielu żeglarzy szuwarowych na Adriatyk czy też Morze Egejskie, na początku książka omawia zasady planowania i żywienia na rejsach morskich, takich od portu do portu.

Dalej przeczytamy o technologiach w przygotowaniu potraw a więc tradycyjne gotowanie, smażenie ale i grillowanie. Poczytamy o potrawach z szybkowaru co dla oszczędności czasu i gazu na jachcie ma kapitalne znaczenie.

kup on-linewięcej


Praktyka bałtycka na małym jachcie – po latach.Praktyka bałtycka na małym jachcie – po latach.

To książka autorstwa kpt. Jerzego Kulińskiego.... ale przeczytajcie co pisze autor a stanie się jasne, że mam powody szczycić się swoim udziałem w tym dziele. Kapitan pisze we wstępie:

To ani moja wina ani zasługa, że „Praktyka bałtycka na małym jachcie” doczekała się nowego wcielenia. Wina jest Wasza, drodzy Czytelnicy, że napieraliście, dopominaliście się, wmawialiście, że to książka potrzebna, że czekacie itd. Zasługa jest natomiast po stronie Zbigniewa Klimczaka, który podjął ogromny trud selekcji, amputacji, redakcji i modernizacji starodruku. Tak, jak poprzednio – zaczynam od uprzedzenia do kogo ta książka NIE jest adresowana. Niczego z niej nie dowiedzą się kapitanowie jachtowi, ani skipperzy jachtów o długoletnim morskim doświadczeniu. To jest książka dla kolejnych morskich debiutantów.

Książka ma ponad 400 stron, bogato ilustrowana, do nabycia w kilku żeglarskich księgarniach i sklepach internetowych. Na pewno w sail-ho. Koszt ok. 75 zł.
Książka ta powinna znaleźć się w bibliotece każdego żeglarza przymierzającego się do żeglowania po Bałtyku.

kup on-linewięcej


Żeglarz JachtowyŻeglarz Jachtowy - Teoria i Praktyka

Żeglarstwo to jednak nie jest wyłącznie stan naszej wiedzy i doświadczenia. Jest niepełne, jeśli nie poparte jest stosownymi cechami naszego charakteru...

O tym czy jesteśmy żeglarzami świadczą zarówno nasze poprawne manewry, wygląd jachtu, nasz stosunek do przyrody i środowiska, do kolegów żeglarzy jak również przestrzeganie wszystkich pisanych i nie pisanych zwyczajów żeglarskich. Pamiętajcie, nie przychodzicie na kurs aby zdobyć "papierek" ale aby zdobyć rzetelną wiedzę i umiejętności...

kup on-linewięcej


Polska dla żeglarzyPolska dla żeglarzy

Polskie szlaki żeglarskie od lat przyciągają miłośników przygody pod żaglami z całego świata. Na żeglarzy czekają tutaj niepowtarzalne w skali światowej Wielkie Jeziora Mazurskie, urok Soliny, niezmącony spokój i cisza Zalewu Koronowskiego.

Zwolenników żeglowania połączonego z poznawaniem okolicy, jej historii i zabytków, z pewnością zachwycą atrakcje turystyczne.

kup on-linewięcej


Chorwacja dla żeglarzyChorwacja dla żeglarzy

Olib - 44o23’ N i 14o47’ E Miejscowość nazywa się jak i wyspa – Olib. Położona w małej zatoce, po zachodniej stronie wyspy. U wejścia czerwona tablica i czerwone światło w nocy na lewym pirsie.
Locja ostrzega.

kup on-linewięcej


Przyjaciele
Farby jachtowe
Jerzy Kuliński
NauticonMarina Wdzydzemarynistyka.orgMagolaPiękne Kaszuby
Przyjaciele
ORKAN Mielece-kaszubysternicyKursy żeglarskieSailBook
Przyjaciele
Tawerna SkipperówŚwiat żeglarstwaczarter mazuryDołącz
Przyjaciele

© 2010 - 2017 przewodnikzeglarski.pl - wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowania i rozpowszechniania danych dostępnych w Serwisie dozwolone z powołaniem się na źródło.
webdesign : emoweb