Przewodnik ŻeglarskiPrzewodniki Zbigniewa Klimczaka
Opisy akwenów, porady szkoleniowe i subiektywne przemyślenia dla żeglarzy.
Zbigniew Klimczak

Witaj na stronie przewodnikzeglarski.pl.

Niestety nie masz zainstalowanego odtwarzacza Flash 8.
Kliknij tutaj aby pobrać wtyczkę Flash.

Dyplom ISSA

.... Spotkała mnie olbrzymia niespodzianka w postaci wizyty w moim domu Tomka Lipskiego członka zarządu ISSA od 2004 roku i szefa polskiej jej części. Powodem wizyty było wręczenie mi Dyplomu o nadaniu Odznaki Honorowej (poniżej) oraz samej odznaki. To duża satysfakcja dla człowieka, który od 2006 roku upatrywał w tej organizacji konkurencję dla PZŻ w edukacji żeglarskiej a tym samym podniesienie poziomu tej edukacji. Powitałem ISSA w internecie newsem „ISSA - Koń Trojański”. A potem już żmudna i jak na razie bez sukcesów, walka z biurokracją ministerialną, pilnującą monopolu jednego związku.

Satysfakcja z faktu docenienia tej walki przyćmiewa niestety to, że wbrew logice i rozsądkowi, wbrew unijnym dyrektywom, na zasadzie sztucznie wydumanej różnicy w rozumieniu słów UPRAWNIENIA i CERTYFIKAT KOMPETENCJI, do dzisiaj CERTYFIKAT KOMPETENCJI nie jest w Polsce honorowany, choć jest honorowany w kilkunastu najbardziej żeglarskich krajach świata.

Takie stanowisko polskich władz pozbawia Certyfikaty ( nie tylko ISSA, ale i najbardziej rozpoznawalnego na świecie certyfikatu RYA, z którą to organizacją ISSA ściśle współpracuje w zakresie szkoleń żeglarskich) wartości na rynku, dodajmy, wartości czysto prawnej, bo nie merytorycznej.

Polski kandydat na żeglarza musi zdobyć patent, aby uprawiać żeglarstwo i czarterować jachty a dopiero na drugim miejscu wiedzę i umiejętności.

Takie myśli i poczucie bezsilności w walce o słuszną sprawę towarzyszą mi w tej chwili radości i satysfakcji. I jestem optymistą co do finału!

Dyplom ISSA

Przyjaciele
Farby jachtowe
Jerzy Kuliński
NauticonMarina Wdzydzemarynistyka.orgMagolaPiękne Kaszuby
Przyjaciele
ORKAN Mielece-kaszubysternicyKursy żeglarskieSailBook
Przyjaciele
Tawerna SkipperówŚwiat żeglarstwaczarter mazuryDołącz
Przyjaciele

© 2010 - 2017 przewodnikzeglarski.pl - wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowania i rozpowszechniania danych dostępnych w Serwisie dozwolone z powołaniem się na źródło.
webdesign : emoweb