Przewodnik ŻeglarskiPrzewodniki Zbigniewa Klimczaka
Opisy akwenów, porady szkoleniowe i subiektywne przemyślenia dla żeglarzy.
Zbigniew Klimczak

Witaj na stronie przewodnikzeglarski.pl.

Niestety nie masz zainstalowanego odtwarzacza Flash 8.
Kliknij tutaj aby pobrać wtyczkę Flash.

Czarter luksusowych jachtów na Mazurach

Żeglarstwo to moja miłość

a sam jacht jest dla mnie żeglarskim kościołem...

powiedział kpt. Robert Wojtuszkiewicz

Rekomendowanie zawsze było ryzykowne, jeśli człowiek sam czegoś nie dotknął. Zawsze mam problemy jak poradzić piszącym do mnie z prośbą o polecenie szkoły żeglarskiej lub jak w tym wypadku, firmy czarterowej. Nawet jeden kurs do drugiego może nie być podobny a w dużej firmie szkoleniowej, opinie z tego samego turnusu mogą być rozbieżne. Wszystko, jak mówią, zależy od "eli" :)

Luksusowe jachty

Na szczęście, jeśli brak jest wcześniejszych opinii, istnieją pewne przesłanki do dokonania dobrego wyboru lub ograniczenia jego ryzyka. Należą do nich takie rzeczy jak to, czy firma jest mała, rodzinna lub przyjacielska, co oznacza stałą kadrę czy też moloch organizujący co sezon polowanie na instruktorów. To samo odnosi się do firm czarterowych. W dużej firmie, oferującej setki jachtów ryzyko jest większe, głównie w postaci przygotowania jachtu do rejsu, serwisu w czasie rejsu, nie wykrycia ew. usterek w oddawanym jachcie i zbyt mało czasu na konserwację i przeglądy międzyrejsowe. Wpadki zdarzają się nawet najlepszym, jeśli my sami nie dokonamy starannego odbioru jachtu. Zasada firm jest taka - szybko odprawić jacht - skrupulatnie go odbierać po rejsie.

My musimy robić odwrotnieJ. Do tego dochodzi odebranie dokładnej instrukcji obsługi wszystkich bajerów na jachcie. Im większy i bardziej luksusowy jacht, tym tego więcej....i lepiej nie udawać bohatera i pytać się o wszystko.

Wnętrze jachtu

Jeśli jednak spotkałem kogoś, kto tak o sobie mówi jak w tytule, to mam przesłanki aby napisać kilka dobrych słów o tej firmie. Oferta trafia w rynek, ponieważ rośnie zainteresowanie jachtami luksusowymi.

Ktoś, kto jak ja zaczynał od spania na greatimgach Omeg, przykryty żaglami, widok taki jak na zdjęciach jest jak sen.

Ubikacja na jachcie

Do pozytywów jej należy fakt, że oferuje tylko kilka luksusowych jachtów a właściciel jest nie tylko dobrym żeglarzem ale i szkutnikiem. Po Technikum Budowy Okrętów, wyposażył od podstaw 42 jachty. Zdobywca Pucharu Polski Jachtów Kabinowych i mistrz Polski klasy 730.

Kapitan jachtowy PZŻ, RYA, ISSA, instruktor i trener ISSA, PADI i EFR. Czy to gwarantuje naszą satysfakcję z czarterowanego jachtu – nie, ale czyni ją bardzo prawdopodobną. To nie przypadkowy człowiek w branży, polujący na zarobek. To fanatyk żeglarstwa, nie chcący się z nim rozstawać nawet na chwilę.

Kto jest tym żeglarzem, którego postanowiłem Wam polecić? To Robert Wojtuszkiewicz a firma nosi nazwę Robson Czarter z siedzibą w Wilkasach. Kierunki dalszego rozwoju firmy to szkolenie żeglarskie.

Jego jachty znajdziecie w serwisie: toczarter.pl

Oczywiście oczekuję wieści o osobistych doświadczeniach w kontaktach z Robertem i Jego firmą.

Zbigniew Batiar Klimczak

Przyjaciele
Farby jachtowe
Jerzy Kuliński
NauticonMarina Wdzydzemarynistyka.orgMagolaPiękne Kaszuby
Przyjaciele
ORKAN Mielece-kaszubysternicyKursy żeglarskieSailBook
Przyjaciele
Tawerna SkipperówŚwiat żeglarstwaczarter mazuryDołącz
Przyjaciele

© 2010 - 2017 przewodnikzeglarski.pl - wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowania i rozpowszechniania danych dostępnych w Serwisie dozwolone z powołaniem się na źródło.
webdesign : emoweb